Biokominek - aranżacje nastrojowych wnętrz

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 39
Biokominek - aranżacje nastrojowych wnętrz

Ciepło bijące z biokominka i światło ognia dające niezwykły blask tworzą w każdym pomieszczeniu niezwykły, magiczny nastrój. Jak urządzić wnętrze z biokominkiem, by w pełni wykorzystać jego zalety? Gdzie go ustawić lub zawiesić? Biokominek nie wymaga podłączenia do komina, co znacznie ułatwi Ci sprawę. Możesz go ustawić dosłownie w każdym miejscu, a dzięki naszym podpowiedziom wyczarujesz aranżację, która będzie zachwycać nie tylko Ciebie, ale też domowników i gości.

Biokominek wiszący - aranżacje

Biokominek wiszący sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do zagospodarowania wolną przestrzeń na ścianie. Pięknie będzie się prezentował na przykład zawieszony w strefie wypoczynkowej w salonie. Warto przy nim ustawić wówczas sofę i fotele wraz ze stolikiem kawowym - tak jak w przypadku tradycyjnego kominka.

Czas spędzony przy biokominku to doskonały pomysł zarówno wtedy, gdy planujesz spotkanie z przyjaciółmi, jak i romantyczny wieczór we dwoje. Zastanawiasz się, czy sprawdzi się biokominek w bloku? Ponieważ biokominek nie wymaga podłączenia do komina czy wentylacji, możesz go zawiesić tam, gdzie chcesz stworzyć nastrojowy kącik - musisz tylko pamiętać, by zawiesić go w odległości co najmniej 50 cm od materiałów łatwopalnych. 

W jakich wnętrzach sprawdzi się biokominek portalowy?

Biokominek portalowy (ustawiany przy ścianie, z rozbudowaną ramą) to przede wszystkim idealne uzupełnienie wnętrz o wystroju klasycznym, nowoczesnym i eklektycznym. W pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym ustaw obszerny biokominek o dekoracyjnej oprawie - do złudzenia będzie przypominał tradycyjny kominek, a przy tym będzie dawał dużo ciepła.

Biokominek portalowy w prostej obudowie idealnie będzie się prezentował w salonie czy w sypialni, w których króluje styl nowoczesny lub minimalistyczny. Podkreśli prostotę znajdującego się w pomieszczeniu wyposażenia, a jednocześnie złagodzi jego surowość dzięki ciepłym płomieniom ognia w palenisku. Z kolei we wnętrzach eklektycznych możesz ustawić zarówno biokominek w prostej obudowie, jak i w obudowie dekoracyjnej - w stylu eklektycznym niemal wszystko jest dozwolone!

Biokominek narożny - aranżacje w doskonałym stylu

Biokominek narożny to specyficzny rodzaj biokominka. Ze względu na swoją prostą, geometryczną budowę i charakterystyczny narożnik najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. Jego niezaprzeczalnym atutem jest fakt, iż daje światło i ciepło z dwóch stron. Dzięki temu może stanowić świetny sposób na rozdzielenie stref w pomieszczeniu dwufunkcyjnym (na przykład we wnętrzu, w którym znajduje się zarówno strefa wypoczynkowa, jak i sypialniana). Biokominek narożny świetnie wpisze się też w pomieszczenie urządzone w stylu glamour. Obecnie wyjątkowo modną kompozycję stanowią typowe dla glamour elementy, jak zdobione meble i dekoracyjne dodatki w zestawieniu z nowoczesną prostotą (gładkie, geometryczne, minimalistyczne sprzęty). 

Wolnostojący biokominek w salonie i w sypialni - inspiracje

Biokominki wiszące, portalowe i narożne to modele w największym stopniu przypominające tradycyjne kominki. W przypadku biokominków jednak istnieje jeszcze jedna, fantastyczna opcja - biokominki wolnostojące do postawienia na stół. Do wyboru mamy tu różne wersje, od modeli sporych rozmiarów do produktów mini, o wymiarach kompaktowych.

Taki biokominek możesz przenieść w każdej chwili w dowolne miejsce, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Biokominki wolnostojące mogą mieć palenisko otoczone hartowanymi szybami, dzięki czemu są nie tylko wyjątkowo klimatyczne, ale też bezpieczne - chronią przed bezpośrednim kontaktem z ogniem. Biokominek wolnostojący możesz ustawić na stole lub na stoliku kawowym podczas spotkania towarzyskiego. Taki sprzęt świetnie będzie się też prezentował na osobnym stoliczku, tak by można było podczas odpoczynku wpatrywać się w hipnotyzujące płomienie ognia.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień