Jaki biokominek wolnostojący wybrać do salonu lub na taras?

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 182
Jaki biokominek wolnostojący wybrać do salonu lub na taras?

Biokominek wolnostojący to sprzęt, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przyjemny klimat. Gdzie potrzebujemy odrobiny ciepła i światła, jakie może nam zapewnić tylko żywy ogień. Taki biokominek z łatwością można przestawić w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zaproś przyjaciół i zasiądźcie wokół wolnostojącego biokominka - poczuj wspólnotę i bliskość!

Ciepło i blask - klimatyczny salon z biokominkiem wolnostojącym

W sklepach znajdziesz kilka rodzajów biokominków: wiszące, portalowe, do zabudowy i wolnostojące. Biokominki wolnostojące dają najwięcej możliwości aranżacyjnych. Są mobilne i w każdej chwili można ustawić je w innym miejscu. Dotyczy to zwłaszcza biokominków o mniejszych rozmiarach, do postawienia na stole. Jaki biokominek wolnostojący do salonu wybrać? Jeśli Twój salon ma niewielką powierzchnię, zwróć uwagę na małe, kompaktowe biokominki z szybą. Możesz potraktować je jak świeczkę i ustawić pośrodku stołu. Pięknie też jednak będą się prezentować postawione na bocznym stoliku lub na komodzie, skąd będą rzucać delikatne światło na całe pomieszczenie. Jeśli masz domek na wsi, to prawdopodobnie idealnym wyborem będzie biokominek wolnostojący typu koza, który świetnie wpisze się w aranżację rustykalną. Co więcej, w razie potrzeby przeniesiesz go bez problemu na taras lub do ogrodu. Przyjemnie będzie ogrzać przy nim ręce w chłodniejsze wieczory.

Jaki wybrać biokominek wolnostojący: z szybą czy bez?

Każdy z modeli wolnostojących biokominków ma swoje zalety, zarówno ten z szybą, jak i bez szyby. Biokominki wolnostojące bez szyby są wyjątkowo efektowne: otwarty płomień palący się na stalowej podstawie wygląda bardzo nowocześnie, a wręcz awangardowo. Ponieważ ogień nie jest tu w żaden sposób osłonięty, taki biokominek niemal od razu po zapaleniu emituje przyjemne ciepło bijące na całe pomieszczenie. Biokominek wolnostojący bez szyby nie będzie jednak oczywiście dobrym rozwiązaniem, jeśli w naszym domu lub mieszkaniu przebywają dzieci albo zwierzęta. W takim przypadku doskonale sprawdzi się biokominek z szybą. Znaleźć tu można zarówno modele osłaniające ogień ze wszystkich stron (okrągłe, prostokątne, kwadratowe), jak i z dwóch stron (prostokątne). Biokominki wolnostojące wyposażone są w hartowane szyby, które blokują bezpośredni dostęp do ognia, dzięki czemu zapewniają większe bezpieczeństwo użytkowania. Trzeba tu dodać, że biokominek z szybą prezentuje się nie mniej efektownie niż model bez szyby.

Najlepszy biokominek wolnostojący na taras

Wiosenny, letni lub jesienny wieczór. Czuć już lekki chłód, jednak temperatura powietrza pozwala jeszcze korzystać z dobrodziejstw odpoczynku na tarasie. To najlepsza pora, by wystawić na zewnątrz biokominek wolnostojący. Bez względu na to, jaki model wybierzesz: o dużych lub mniejszych rozmiarach, okrągły, prostokątny, kwadratowy czy też biokominek typu koza - zawsze będzie on stanowił ogromną atrakcję. I to zarówno dla Ciebie, jak i dla innych domowników czy gości. Ustaw wolnostojący biokominek w taki sposób, by można było usiąść wygodnie w jego pobliżu. Wyciągnij w jego kierunku dłonie i poczuj delikatne ciepło bijące z płomieni. Samo wpatrywanie się w żywy ogień pozwala odpocząć oczom! 

Biokominek wolnostojący - bezpieczny i ekologiczny sposób na stworzenie wyjątkowej atmosfery

Ogień w biokominku wolnostojącym pali się dzięki ekologicznemu biopaliwu. Podczas spalania nie emituje ono żadnych szkodliwych substancji i nie dymi. Do wyboru masz biopaliwo neutralne, które jest bezwonne, a także biopaliwo aromatyzowane. Wybierz zapach, który wprowadzi Cię w odpowiedni nastrój. Potrzebujesz ukojenia i wyciszenia? Zapach wanilii, róży i lawendy unoszący się z biokominka to doskonały pomysł! Czujesz zmęczenie i chcesz mieć więcej energii? Użyj biopaliwa o zapachu kawy espresso. Na specjalne okazje doskonale sprawdzi się biopaliwo o zapachu cynamonu lub kwiatu lotosu. Ciepło i blask bijące z biokominka połączone z pięknym zapachem unoszącym się w powietrzu to najlepszy sposób na wypoczynek!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień