Biokominek do zabudowy w meblach i we wnęce - dekoracja, ciepło i światło

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 129
Biokominek do zabudowy w meblach i we wnęce - dekoracja, ciepło i światło

Biokominek do zabudowy pięknie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. To sprzęt, który jest niezwykle dekoracyjny, a przy tym łatwy w utrzymaniu w czystości i niekłopotliwy w użytkowaniu. O czym warto wiedzieć, rozważając zabudowę biokominka w meblach lub we wnęce? Jaki model wybrać, by najlepiej wpisał się w naszą aranżację? Poniżej znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na te, a także na inne pytania dotyczące biokominków do zabudowy. Zapraszamy!

Biokominki do zabudowy - łatwy montaż i rewelacyjny efekt

Biokominki do zabudowy w doskonały sposób imitują tradycyjne kominki na drewno, zwłaszcza jeśli montowane są we wnęce. Wbrew pozorom ich montaż nie jest trudny. Najczęściej wymaga on zastosowania standardowego stelażu i płyt kartonowo-gipsowych ognioodpornych (czerwonych). Biokominki do zabudowy w meblach i we wnęce można dostosować do pomieszczeń urządzonych w każdym stylu. Zabudowę biokominka możesz wykończyć ciekawymi materiałami. Na przykład w pomieszczeniu urządzonym w stylu rustykalnym pięknie będzie wyglądał biokominek obudowany kamieniem. We wnętrzu industrialnym biokominek warto obudować cegłą. Z kolei w domu lub mieszkaniu, w którym wykonano aranżację w stylu nowoczesnym, świetnie będzie się prezentował biokominek obudowany ceramiką w kolorze szarym, grafitowym lub czarnym. 

Biokominek do zabudowy w meblach i we wnęce

Umieszczenie biokominka we wnęce ściennej, na przykład pozostałej po tradycyjnym kominku, to świetne, choć nie jedyne rozwiązanie. Biokominek możesz zabudować w meblach. Nie mogą one być jednak pokryte materiałem foliowanym czy lakierowanym, a ponadto muszą być wyposażone we wkład absorbujący ciepło. Biokominki idealnie nadają się także do zabudowy w półściankach, blatach i podestach (kamiennych albo z płyt). Wybierając biokominek do zabudowy, warto zwrócić uwagę na kilka zabezpieczeń, w które powinien być on wyposażony:

 • Podkładka absorbująca ciepło emitowane z palnika,
 • Palnik z podwójnym dnem i wkładem chłonnym, które zapewniają bezpieczeństwo w razie przelania biopaliwa,
 • Otwory wentylacyjne, wyrównujące temperaturę pod palnikiem i zapobiegające tworzeniu się podciśnienia w przypadku rozlania biopaliwa,
 • Możliwość regulacji płomienia,
 • Dołączone do zestawu zagaszarka i lejek do nalewania biopaliwa.

Rodzaje biokominków do zabudowy

Biokominek spala płynne paliwo na bazie etanolu (bioetanol). Bioetanol nie wydziela podczas spalania żadnych szkodliwych substancji, spala się w sposób czysty. Obsługa biokominka sprowadza się do uzupełniania biopaliwa w zbiorniku. Spalanie biopaliwa w biokominku pozwala na podniesienie temperatury powietrza w pomieszczeniu nawet o 2-3 stopnie Celsjusza. Biokominki do zabudowy działają na takiej samej zasadzie jak inne modele, mimo że mogą mieć różne formy i kształty. Na polskim rynku znaleźć można więc:

 • Biokominki jednostronne,
 • Biokominki narożne, 
 • Dwustronne biokominki otwarte z dwóch lub z trzech stron.

Wśród biokominków do zabudowy meblowej lub we wnęce znajdziemy modele z szybą i bez szyby. Który model wybrać? Biokominek do zabudowy bez szyby prezentuje się zjawiskowo i pozwala szybciej podnieść temperaturę otoczenia. Z kolei biokominek do zabudowy z szybą jest opcją bezpieczniejszą, jeśli w naszym domu przebywają dzieci lub zwierzęta. Hartowana szyba zamontowana w obudowie biokominka chroni przed bezpośrednim kontaktem z ogniem, a przy tym może stanowić dodatkowy element dekoracyjny.

Biokominek do zabudowy - aranżacje, które rozbudzą Twoją wyobraźnię

Masz mieszkanie w bloku? A może mały domek na odludziu? Dom na wsi lub podmiejską posiadłość? Biokominki do zabudowy to sprzęty, które wprowadzają do każdego wnętrza nutkę niezwykłości. Możliwość wpatrywania się w prawdziwy ogień i ogrzania rąk w jego cieple zachwycą każdego! Najchętniej wybieraną opcją montażową jest zabudowa biokominka w miejscu, gdzie kiedyś najczęściej znajdował się (i jeszcze często znajduje) telewizor. W takim przypadku biokominek pełni rolę tradycyjnego kominka, przy którym z przyjemnością można zasiąść z przyjaciółmi lub rodziną. Poniżej przedstawiamy kilka innyc, fantastycznych propozycji, które - taką mamy nadzieję - rozbudzą Twoją wyobraźnię:

 • Biokominek w zabudowie we wnęce ściennej w zestawieniu z drugą wnęką, wypełnioną pociętym drewnem,
 • Biokominek zabudowany w blacie szafki,
 • Biokominek zabudowany w blacie dużego stolika kawowego,
 • Biokominek (narożny lub otwarty z dwóch stron) w ścianie oddzielającej dwie strefy użytkowe w przestronnym pomieszczeniu.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień